Codziennie żongluję różnymi obowiązkami. Często wybieram metodę płatności „za pobraniem”. Ale kiedy tak naprawdę płaci się za przesyłkę za pobraniem i czy zawsze warto wybierać tę opcję?
Kiedy płaci się za przesyłkę za pobraniem? W teorii, płatność dokonuje się w momencie odbioru paczki. Jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej. Przede wszystkim, opłata „za pobraniem” to zazwyczaj dodatkowy koszt doliczany do kosztu dostawy. Dopłata za możliwość zapłacenia przy odbiorze wynosi czasem nawet kilkanaście złotych.
Czy zawsze warto wybierać opcję za pobraniem? Jest to bezpieczna opcja, jeśli kupujesz w nowym sklepie, którego nie znasz. Z drugiej strony, przesyłka za pobraniem wiąże się z dodatkowym stresem – musisz być w domu w określonym czasie i mieć przygotowaną gotówkę. Ostatnio zamawiając kurtkę, skusiłam się na pobranie, bo sklep wydawał mi się podejrzanie tani. Kiedy jednak przyszedł kurier, okazało się, że miałam przy sobie tylko kartę. Kurier wymagał gotówki. Skończyło się biegiem do bankomatu.



